SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

...

F Klâvye Milli Takımımız Dünya Şampiyonu oldu!


Bimeks'in sponsorluğundaki F Klâvye Milli Takımımız, Budapeşte'de Dünya Şampiyonu oldu!


Birleşmiş Milletlere bağlı INTERSTENO Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu tarafından düzenlenen 50. Intersteno Kongresi ve Dünya Bilgisayar Şampiyonaları, 17-24 Temmuz 2015 tarihleri arasında Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’de yapıldı.

30 dakikalık Tecrübeliler kategorisi hatasız sürat yarışında dakikada 135 net sözcükle Celal Aşkın Dünya Şampiyonu olarak altın madalya kazandı. Aynı kategoride Recep Ertaş da dakikada 122 net sözcükle dünya üçüncülüğü elde etti. 0-16 Yaş Öğrenciler kategorisinde Zehra Taşkale, 30 dakikalık hatasız sürat yarışında dakikada 110 net sözcükle Dünya Şampiyonluğunu kazanmayı başardı.


Şampiyonada Bimeks ana sponsorluğunda ter döken Türk Milli Takımı, daha önce yapılan İnternet Şampiyonaları ile birlikte kazandığı altın madalya sayısını -çoğu dünya rekoru olmak üzere- 78’den 80’e çıkardı. Takımımız; üç kategoride yapılan Bilgisayar Klâvye Şampiyonalarının en büyük yarışı olan 30 dakikalık hatasız sürat yarışında iki Dünya Şampiyonluğu elde etti ve takım halinde de Dünya Şampiyonu oldu.

Bimeks, F Klavye takımına destek amaçlı sosyal medyada başlattığı #bimekshizi etiketinde hıza dayalı bir yarışma düzenleyerek kazanana “doğuştan hızlı Intel işlemcili reeder tablet” hediye etti.