SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

...

TEKSEM'den Bimeks'e sanata destek plaketi


Bimeks çalışanları, TEKSEM'in Cebimden Kocam Düştü müzikaline tam destek veriyor.


Bimeks'in sponsor olduğu TEKSEM'in (Türkiye Engelsizler Kültür Sanat Merkezi) Cebimden Kocam Düştü isimli müzikal komedisine, Bimeks çalışanları da tam destek veriyor. Bulundukları ilde sergilenen oyuna giderek TEKSEM sanatçıları ile fotoğraf çektiren Bimeks çalışanları, çektikleri fotoğrafları Sosyal Medya'da paylaşarak projeye destek oluyorlar.

TEKSEM, 13 yıl önce kurulmuş bir tiyatro grubu. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nün desteklediği tek engelliler ekibi olan TEKSEM, Aile İçi Şiddete Hayır Projesi kapsamında Cebimden Kocam Düştü oyunu ile Türkiye'deki engellilerin sanat çalışmalarını göstermek için projeler yürütüyor. TEKSEM bu projeyle 121 engelli kızın bursunu karşılamayı amaçlıyor. Bu bağlamda TEKSEM'e sponsor olanlar da buna katkıda bulunuyorlar.

Sanat yönetmenliğini ve yazarlığını, aynı zamanda TEKSEM'in kurucusu ve yöneticisi de olan Gamze Elibol'un yaptığı Cebimden Kocam Düştü müzikali; kadınların çalışmak zorunda olduğu, erkeklerin ise pilates yapıp hamile olduğu bir karşı gerçekliği sahneye taşıyor. Oyunda gerçek yaşam hikayeleri de yer alıyor.

Sponsorlara plaketli teşekkür

TEKSEM yöneticisi Gamze Elibol, projeye sponsor olarak destek veren kurumlara birer plaket verdi. Engelsiz sanatçılar ve eğitim bursuna kavuşan kızlar adına sponsorlara teşekkür eden Elibol, TEKSEM olarak sergiledikleri oyunlarla amaçlarının ülke çapında engellilere, kızların eğitimine ve sanata dair bir "farkındalık" oluşturmak olduğunu söyledi.